3 565,00 €
Kaikki hinnat sisältävät 25.5 % ALV:n.
Valitse tuote
  • Saatavana valtuutetuilta STIHL jälleenmyyjiltä
    Tämän tuotteen voit ostaa paikalliselta jälleenmyyjältämme. Käytä jälleenmyyjähakua ja ota yhteyttä jälleenmyyjään saadaksesi lisätietoja saatavuudesta.

Tekniset tiedot

Tilavuus452 cm³
CO2773 g/kWh
Vaihteiston tyyppihydrostatisk
Moottorin tyyppiEVC 4000.1
Yksikköpaino ilman polttoainetta197 kg

Ominaisuudet

Kuvat ovat viitteellisiä. Laitteiston eri osien todellinen ulkonäkö ja niiden kiinnitys tuotteeseen voivat poiketa kuvissa esitetyistä, mutta niillä on samat toiminnot.

RUOHONLEIKKUU JA LANNOITUS SAMALLA KERTAA. Allesilppuava toiminto helpottaa ruohonleikkuuta, sillä sinun ei tarvitse huolehtia leikkuujätteen poistamisesta nurmikolta, ja nurmikko lannoittuu luonnollisesti. Allesilppuavat terät leikkaavat leikatun ruohon hyvin hienoksi, ja silppu levittyy tasaisesti nurmikolle.
Sivulleheitto mahdollistaa suurten nurmikoiden<br />käsittelyn nopeasti. Koska ruohonkeruusäiliötä ei<br />tarvitse tyhjentää, laajoja tontteja voidaan käsitellä<br />keskeytyksettä.
Oikeanpuoleisella kaasupolkimella kuljet eteenpäin ja taaksepäin. Jarrupoljin on vasemmalla puolella. Erittäin helppoa jä kätevää hydrostaattisen voimansiirron ansiosta.
Hydrostaattiveto yhdellä polkimella
Käyttöpaneelista on helppo kytkeä leikkuupöydän<br />terät päälle ja pois.
Kaksiteräjärjestelmän kallistetut terät saavat aikaan siistin, kauniin leikkuujäljen 95 cm:n leikkuuleveydellä. Leikkuupöytä on irroitettavissa ilman työkaluja.
Jousitettu, säädettävä istuin. Säädöt tarjoavat kuljettajalle optimaalisen ja mukavan työskentelyasennon, pituudesta riippumatta. Istuin kääntyy lisäksi täysin eteenpäin.
Mukava istuin
Ruohonleikkurin matala porras tarjoaa runsaasti jalkatilaa ja mahdollistaa mukavan nousun ja laskeutumisen.
Erittäin vahva ja tukeva runko, jota kiertää lujatekoinen puskuri. Se tarjoaa vakaan ja pitkäikäisen rungon sekä parantaa ajoleikkurin käsiteltävyyttä. Vakiona kaikissa ajoleikkureissa, lukuunottamatta RT 4097 SX.
Isot Turf-renkaat säästävät nurmikkoa turhalta rasituksetla ja ne eivät juuri jätä jälkiä nurmikkoon.
Leikkuukorkeuden säätövipu sijaitsee suoraan istuimen vieressä ja valittavana on peräti 8 eri leikkuukorkeutta. Leikkuukorkeus voidaan myös lukita tiettyy asentoon, jolloin korkeus ei muut ajettaessa epätasaisessakaan maastossa.

Huolto ja neuvot